Yerel İşletmeler İçin Maliyetsiz SEO İpuçları

Yerel İşletmeler İçin Maliyetsiz SEO İpuçları
Herhangi bir sayfanın Google üzerinde üst sırada olması beraberinde doğru kitle tarafından ulaşılma ihtimalinin yüksek olduğunu gösterir. Mevcut bilgiler arama sonuçları üzerinde % 75 oranında görülür. Bundan dolayı küçük ya da büyük şirketler fark etmeksizin ilk sayfa sıralamasında yer almak için mücadele eder. Bu konuda arama motoru optimizasyonu oldukça önemlidir. Arama optimizasyonu SEO anlamına gelir. Burada içeriğe ait olan arama sonuçlarının daha çok ve yaygın bir şekilde görünmesini optimize etmek anlamına gelmektedir. Mevcut bir işletmenin arama motorları üzerinde yükselmesini sağlayan ve bunun beraberinde uzun vade dönüş imkanı sunan bir stratejidir.

Neden SEO?
Reklamlara oranla daha ucuz ve daha kolay bir şekilde organik bir arama imkanı tanıyor. SEO ile birlikte; mevcut zaman ve kaynak ayırma mantıklı bir şekilde gerçekleşirken beraber yine dijital pazarlama stratejileri arasında başarılı bir şekilde yer alıyor. Mevcut dijital pazarlama stratejileri arasında bunun önemi oldukça büyüktür. Kullanılan SEO ile birlikte görünüm artarken beraberinde trafik iyileştirmek gibi birçok avantaj düşük maliyetlerle kolayca uygulanır. Bu alanda sizlere yardımcı olmak için birçok freelancer topluluğu çalışanı ve SEO uzmanı bulunmaktadır.

Birçok küçük işletme sonuç olarak SEO çalışmalarında arama motorları ile birlikte sosyal medyada bulunan kitlede oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Mevcut hedef kitle ile birlikte organik arama sonucu için reklamlar üzerinde yaklaşık olarak 20 kattan fazla bir trafik alımı söz konusu oluyor. Bilindiği gibi organik arama sonuçlarında en üst sırada yer almak için Google üzerinde bir web sitesinin yararlı olarak ortaya çıkması gerekir. Bunun beraberinde üst sıralarda yer almak o sektörün otoriter bir konumda olduğunu da ifade etmektedir.

Uygulanması Kolay SEO Taktikleri
Google üzerinde yer alan algoritma sürekli olarak güncellenir ve bu alanda değişiklik gerçekleşir. Uygulanan bu yöntemleri ve algoritmayı önemseyerek içeriklerini daha yüksek bir şekilde görünmesi sağlanabilir. SEO uygulamak için herhangi bir alanda uzmanlık bilinmesine gerek yoktur. Önemli olan kolay taktiklerle şirketinizin başarısını attırmak olacaktır. Bu alanda herhangi bir konuda sıkıntı yaşamamak için freelancer arkadaşlar ile çalışmak yardımcı olacaktır.

  • Anahtar Kelime ve Hedef Anahtar Kelime; Anahtar kelime araştırması yaparak arama yapan kişilerin ne aradığını bilmeli ve bu doğrultuda web sitenizi arama sonuçlarında üst sıralarda getirmek amacıyla hedef anahtarlar üzerinde optimize sağlamalısınız.
  • Google My Business; Google üzerinde işletmelerin arama sonuçlarını ve haritalar üzerinde kolay bir şekilde görünmesini sağlayan uygulama Google My Business olarak karşımıza çıkıyor. Bu alanda doğru anahtar kelimeler kullanılarak mevcut şirketlerin konumu ve iletişim bilgileri ile birlikte şirketiniz hakkında bulunan tüm yorumları gösterecektir. Bu da kullanıcı ve ziyareti çekmenizi sağlar
  • Mobil Uyum; Mobil aramalar ile birlikte Google üzerinde bulunan trafiğin birçoğu oluşturulmaktadır. Bunun beraberinde web sitesini mobil uyumlu olması da kullanıcıların daha çok ziyaret etmesini ve deneyim elde etmesini sağlar. Arama motorları üzerinde Google hızlı bir şekilde bilgileri sağlayan siteleri baz almaktadır. Bundan dolayı da hızlı ve mobil uyumlu olan web siteleri ile yatırım işlemi gerçekleştiriyor.
Bu yazıyı oylayın!
[toplam: 2 ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir