Özgün İçeriğin Site İçin Önemi

Özgün İçeriğin Site İçin Önemi
Son yıllarda gelişen internet teknolojisi arama motorlarının önemini de arttırmıştır. Bir markanın veya bir firmanın arama motorlarında yer aldığı sıralama ve yer alma biçimi ise oldukça belirleyicidir. İnternet üzerinden kazançların arttığı ve ticaretin dahi bu şekilde ilerlemeye başladığı yeni dünyada bir markanın diğerleri arasından sıyrılması için özgün içeriğe ihtiyacı vardır. Özgün içeriklerin üretimi ise birtakım aşamalara sahiptir. İçerikte geçecek kelimeler, içeriğin özgünlüğü, içeriğin uygunluğu gibi pek çok ayrıntıya dikkat edilmelidir.

özgün içerik önemi

Özgün İçerik Nedir ve Neleri Kapsar?
İnternet üzerinden tanıtım yapmak için SEO hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. SEO “arama motoru optimizasyonu” olarak tanımlanır. SEO kullanımı her site için şarttır. Site bir marka olsun veya olmasın SEO kullanımı onu alanında en ön sıralara taşıyabilecek ve tıklanma oranını da ciddi bir biçimde arttıracaktır. Sitenin görüntülenme oranının artması için SEO içerisindeki tüm aşamaları doğru bir biçimde tamamlamak gerekmektedir. Bunların başında ise içerik üretimi için gerekli olan anahtar kelimeler yer almaktadır. Planlanan içeriğe uygun olan anahtar kelimeler seçilirken içeriğin kelime sayısına oranı da hesaplanmalı ve yazı öncesinde planlanmalıdır. Freelancer topluluğu bu alanda uzman pek çok SEO bilirkişini içerisinde barındırmaktadır.

SEO sadece anahtar kelime ile sınırlı değildir. Aynı zamanda hangi aralıklar ile içerik yayınlanacağı da önem arz etmektedir. Bu markaya uygun olarak değişebilmektedir. Ancak siteyi aktif kullanmak üst sıralarda yer almanın ilk şartıdır. Bunun dışında içeriğin özgün olması gerekmektedir. Özgün içerik ilk olarak cezai açıdan önemlidir. Hali hazırda internet üzerinde var olan hiçbir yerde yazı yer almamalıdır. Buna içerik içerisindeki tek bir cümle bile dahildir. Aynı zamanda içeriğin özgün olması da daha üstte yer almasını sağlayacak temel unsurlardan biri olmaktadır.

Özgün İçerik Hazırlama Süreci
Bir içerik hazırlamanın başlangıcı konu seçimidir. Doğru konu seçimi yapabilmek için siteye hakim olmak gerekmektedir. Ardından ise konuya uygun olarak daha öncesinde en çok aratılmış anahtar kelimeler seçilmelidir. Elbette bu süreçte yazının kaç kelime olacağı gibi ayrıntılar da önem arz etmektedir. Ardından ise özgünlük faktörü devreye girecektir.

Özgün içerik aslında bu konuda daha önce yazılmış hiçbir içeriğe benzemeyen içeriktir. Konu ile bağlantılı ve istenen cevabın alındığı ancak tamamen yazan kişinin özgün cümlelerinden oluşan bir içerik olmalıdır. Yazıyı okuyan kişileri de düşünerek sıkmadan ancak tamamen kişiye özel çekici kelimeler kullanılan yazılar arama motorlarında da çok daha üstte yer almaktadır. Konu hakkında fazlaca araştırma yapılmalı ve farklı görüşler hakkında bilgi edinilmelidir. Bu sayede yazar yorumlama kabiliyetini çok daha kolay kullanabilecektir.
Aynı zamanda içeriğin SEO ile uyumuna dikkat edilmeli ve anahtar kelimeler doğru bir oranda yerleştirilmelidir. Fazla anahtar kelime okuyucuyu rahatsız ederken, az anahtar kelime ise arama motorundaki görünme oranını olumsuz etkileyecektir. Özgün bir içerik oluştururken yapılması gerekenler oldukça fazladır. Bu nedenle titiz bir çalışma sergilenmelidir.

Bu yazıyı oylayın!
[toplam: 8 ortalama: 5]

Yorumlar

  1. Özgün içerikler her zaman daha iyidir ve bizleri yukarılara çıkarmanın en kolay yollarından biridir. Ne yazık ki herkes artık copy paste yapmaktan bile üşeniyor. Bir heves uğruna açılıp boş boş duran blog dolu arama sonuçlarında. Yazı için teşekkürler hocam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir