En İyi Forum Yazılımları 2021

En İyi Forum Yazılımları 2021

Forum Nedir?
Forum, internet kullanıcılarının çevrimiçi olarak paylaşımda bulundukları tartışmaya dayalı ortamlardır. Forumu en basit tanımıyla internetin ilk çağlarında aktif olarak kullanılan chat servislerine benzetebiliriz. Forumda ise kullanıcılar çok daha uzun mesajlar paylaşabilir ve bu paylaşılan mesajlar forum aktif olduğu sürece diğer kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Forum siteleri yalnızca bir forum üzerinden hizmet veren ve kullanıcıları belli bir amaç için aynı web sitesi altında toplayan sitelerdir.

Bu yazımızda sizlere internet üzerinde forum sitesi oluşturmak için en iyi forum yazılımları listeledik. Bu listede ücretli ve ücretsiz forum yazılımları mevcuttur. Forumlar, tartışma ve bilgi alışverişi için önemli ve işlevsel platformlardır. Sosyal ağlar doğduktan sonra dahi, internetteki niş konularda soruları cevaplamak isteyenler için buluşma noktasıdır.

1. XenForo
XenForo forum yazılımları arasında ki en iyi forum CMS’den biri ve bir çevrimiçi platform seçerken en önemli yönlerinden biri olan güvenlikli yönü ile bilinir. Bunun dışında, daha iyi bir deneyim sunmak için hızlı yükleniyor. XenForo ayrıca daha rahat hale getirmek için sosyal medya ile girişi de destekler. Kullanıcılar için sunduğu kolaylıklar son derece iyidir.

2. vBulletin
vBulletin ücretli forum yazılımdır . Özellikle güçlü yazılımlarla profesyonel bir forum oluşturmak isteyen tecrübeli kullanıcılar için mükemmel bir çözümdür. Kurulumu çok basittir. Teorik olarak, daha az tecrübeli kullanıcılar projelerini vBulletin ile başlatabilirler. Bu program, kullanıcıları forumu bireyselleştirmek için çok sayıda uzantı ve tema kullanmalarını sağlar. Geliştirici ekibinin yüksek güvenlik standartları bu yazılım çözümüne bir artı sağlıyor. Profesyonel forumlar için yüksek kapasiteli çözümdür. Yüksek güvenlik standartları vardır.

3. phpBB
PhpBB forumları oluşturmak için açık kaynaklı yazılımdır. Geniş fonksiyon yelpazesi sayesinde, ücretli herhangi bir yazılıma iyi bir alternatiftir. Çözülmesi gereken tek sorunu; mobil optimizasyondur. PhpBB’nin avantajı ücretsiz bir forum yazılımı olmasıdır. Kullanıcı arayüzü ve teknik desteği iyidir. Çok kullanıcıya sahip büyük toplulukların olduğu forumlar için iyi bir tercihtir. Diğer programlarda olduğu gibi bu yazılım da farklı eklentilerle genişletilebilir.

4. Invision Power Board (IP Board)
Invision Power Board tarafından sunulan bir diğer en iyi ücretli forum sistemidir. Kendi web sayfalarına entegre olabilecek çok sayıda modülün avantajlarından yararlanan forumlar, büyük topluluklar ve şirketler için idealdir. Bu yazılımın kurulumu kolaydır. Ancak, daha sonra indirilebilecek kullanılabilir dil paketleri olmasına rağmen, forumlar yalnızca İngilizce olarak mevcuttur. Görsel açıdan bakıldığında, farklı tasarımlar arasında seçim yapabilir ve temel yapı eklentilerle tamamlanabilir. Invision Power Board, seçimimizde en güçlü forum yazılımlarından biridir ve bu nedenle fiyat açısından en yüksek seviyededir.

5. My Bullettin Board (MyBB)
Başlamak için bir diğer en iyi ücretsiz forum yazılımı ve ideal sistem, eski My Bulletin Board olan MyBB’dir. Bu açık kaynaklı yazılım, çok çeşitli entegre fonksiyonlara sahip olma avantajı sunar. Temel işlevlerini; çok sayıda eklentiyle ve çok sezgisel yönetim arabirimi ile genişletme imkânı vardır. Buna sorun çıktığı zaman veya sistemdeki güvenlik açıklarının çözülmesi için iyi bir destek mevcuttur. MyBB ücretsiz bir forum yazılımı olmasına rağmen kendisini geliştirmeye devam etmektedir. Yeni başlayanlar için başlangıç forum yazılımı diyebiliriz.

6. BBPress
WordPress için en iyi forum sistemidir. Bu eklenti, özel ileti türlerini ve WordPress kodunun geri kalanıyla birlikte gelişmiş sınıflandırmaları kullanarak çalışır. Bu sistem, WP içerik yönetim sistemi ile çalışmaya alışkınsak en iyi seçenektir.

Bu yazıyı oylayın!
[toplam: 0 ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir